Breaking the Stigma – Physicians Perspective on Self-Care and Recovery ad

Nauczyłem się nie tolerować stereotypów, rozpoznać, że każda osoba ma wyjątkową historię. Kiedy mamy zaszczyt być profesjonalistami, aby wysłuchać historii innej osoby, nie powinniśmy brać tego za pewnik. Trzecia lekcja dotyczy stygmatyzacji. To ironiczne, że warunki zdrowia psychicznego są tak napiętnowane w zawodzie lekarza, biorąc pod uwagę, że lekarze długo walczyli o uznanie ich za diagnozy medyczne. Dlaczego instytucje medyczne tolerują fakt, że ponad połowa personelu ma objawy wypalenia zawodowego. Gdy warunki zdrowia psychicznego są zbyt blisko nas, mamy tendencję do odwracania wzroku – lub patrzenia z politowaniem, wykluczeniem lub wstydem.
Możemy reklamować lekarzy, którzy cierpią na choroby psychiczne, a jednocześnie wspierać środowiska, które utrudniają im stanie się i pozostać zdrowymi. Kiedy niedawno przeniosłem się do nowego stanu i ujawniłem moją historię leczenia chorób psychicznych, komisja licencyjna poprosiła mnie o napisanie listu publicznego omawiającego moje leczenie – archaicznej praktyki publicznego wstydu. W rzeczy samej, powinniśmy się wstydzić nie tylko tego stanu, ale i poszukiwania leczenia, które nasza kultura postrzega jako oznakę słabości. Ta postawa jest wszechobecna i szkodliwa – zabija naszych przyjaciół i kolegów. Nigdy nie słyszałem, żeby kolega powiedział: Dr. X nie była na tyle trudna, by walczyć z rakiem , ale niedawno, gdy student medycyny zmarł na skutek samobójstwa, usłyszałam, jak ktoś mówi: Wszyscy martwiliśmy się, że nie jest wystarczająco silna, by zostać lekarzem. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to zawstydzenie, a my musimy to powstrzymać.
Czwarta lekcja dotyczy luki w zabezpieczeniach. Widząc doskonałe życie innych ludzi na Facebooku, reagujemy ukrywając nasze najprawdziwsze jaźnie. Zapominamy, że porażki mogą wywoływać kreatywność, innowacje, odkrycia i odporność, a wrażliwość otwiera nas na osobisty rozwój. Szczerość w stosunku do mojej własnej wrażliwości pomogła mi rozwinąć współczucie i zrozumienie. A ujawnienie mojej wrażliwości zaufanym współpracownikom, przyjaciołom i członkom rodziny uwolniło ich współczucie, zrozumienie i ludzkie połączenie.
Wielu lekarzy obawia się, że ujawnienie podatności na zagrożenia doprowadzi do profesjonalnych reperkusji, osądu lub zmniejszonych możliwości. Z mojego doświadczenia wynika, że korzyści z życia w sposób autentyczny znacznie przewyższają ryzyko. Kiedy przedstawiłem się w wywiadzie dla promocji mówiąc: Nazywam się Adam, jestem zdrowym alkoholikiem z historią depresji i pozwolę sobie powiedzieć, dlaczego to czyni mnie wyjątkowym kandydatem , dostałem tę pracę. Moje otwarte dyskusje o zdrowiem ujawniły również prawdziwą tożsamość innych. Szybko odkryłem ludzi wspierających w moim życiu. Mogę teraz szukać okazji do pracy tylko w środowiskach, które wspierają mój osobisty i zawodowy rozwój.
Piąta lekcja dotyczy profesjonalizmu i bezpieczeństwa pacjentów. Pracujemy w zawodzie, w którym życie jest zagrożone, a bezpieczeństwo pacjentów jest niezwykle ważne. Ale jeśli przyjmiemy, że częstość występowania chorób psychicznych, nadużywania substancji i myśli samobójczych wśród lekarzy jest podobna (lub w rzeczywistości wyższa niż), to jednak w populacji ogólnej jest wielu z nas, którzy pracują z powodzeniem. Profesjonaliści, którzy stwarzają ryzyko dla bezpieczeństwa pacjentów, to ci z aktywnymi, nieleczonymi schorzeniami, którzy nie szukają pomocy ze strachu i wstydu
[hasła pokrewne: blachodachówki gontopodobne, usuwanie roztoczy, dom starcow ]
[hasła pokrewne: ropowica palca, lekarstwo w zębie leczenie kanałowe, stomatolog na nfz kraków ]
[podobne: bruksizm, designerskie wieszaki, stomatolog opole ]
[więcej w: pirymetamina, anakinra, cyprofloksacyna ]
[patrz też: ekrany bezszwowe, flexagen, inhibitor korozji ]
[podobne: utylizacja eternitu, cyjanokobalamina, kasetony świetlne ]
[podobne: lewomepromazyna, transkrypcje nagrań, łokieć golfisty ]
[patrz też: argol, słupki odgradzające, Azeloglicyna ]
[podobne: Kre Alkalyn, ekrany bezszwowe, propolis ]
[hasła pokrewne: dienogest, propolis, Białkomocz ]
[patrz też: aluminium 6082, hologramy na legitymację studencką, Oporniki granitowe ]
[podobne: hericium, Corsodyl, aprepitant ]
[podobne: polcortolon, przeciski pod drogami, niacynamid ]
[więcej w: blachodachówki gontopodobne, Twardzina, dzianina dresówka ]
[więcej w: wiązar dachowy, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, niacynamid ]
[podobne: implanty zębów Kraków, dabrafenib, cyklopiroksolamina ]
[więcej w: disulfiram, fitamina, dzianina dresówka ]
[hasła pokrewne: Oporniki granitowe, ekrany bezszwowe, sonoline ]
[patrz też: dekspantenol, żeliwo szare, Mimośród ]
[przypisy: bisoprolol, Oporniki granitowe, agencja hostess ]
[patrz też: triamcynolon, donepezil, sprzątanie hal magazynowych ]
[podobne: dehydratacja krążków międzykręgowych leczenie, szynkowar allegro, olx gorzów ]

Tags: , ,

No Responses to “Breaking the Stigma – Physicians Perspective on Self-Care and Recovery ad”

 1. Lilianna says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta olsztyn[...]

 2. Nataniel says:

  Dieta jest najważniejsza

 3. Pluto says:

  Article marked with the noticed of: kosmetyki do solarium[...]

 4. Dominika says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

Powiązane tematy z artykułem: dehydratacja krążków międzykręgowych leczenie olx gorzów szynkowar allegro