Breaking the Stigma – Physicians Perspective on Self-Care and Recovery cd

Lekarze, którzy są z powodzeniem zaangażowani w program leczenia, są w rzeczywistości najbezpieczniejsi, dzięki własnym planom samopoczucia oraz programom wsparcia i odpowiedzialności. Zamiast piętnować lekarzy, którzy szukali leczenia, musimy przełamać bariery, które postawiliśmy między naszymi kolegami, którzy stoją na skraju urwiska, a leczeniem i zdrowiem. Empatia, jedność i zrozumienie mogą nam pomóc przesunąć ramy kulturowe w kierunku akceptacji i wsparcia. Psychicznie zdrowi lekarze są bezpiecznymi, wydajnymi i skutecznymi lekarzami.
Ostatnia lekcja dotyczy budowania sieci wsparcia. Moja sieć była podstawą mojego powrotu do zdrowia. Możesz zacząć od małych i stopniowo dodawać zaufane osoby, od współmałżonka i rodziny do przyjaciół, doradców, grup wsparcia i ewentualnie kolegów. Wtedy, gdy spadniesz płasko na twarz, pojawi się ktoś, kto cię odbierze, odkurzy cię i powie: Wracaj tam i spróbuj ponownie. Sieć wsparcia może również pociągnąć cię do odpowiedzialności, zapewniając, że pozostaniesz prawdziwa do własnych standardów osobistych i zawodowych.
Bez wątpienia moja udana podróż na zdrowie stała się lepszym lekarzem. Moja nowo odkryta perspektywa, pasja i wytrwałość otworzyły poziomy współczucia i empatii, które wcześniej nie były możliwe. Nadal noszę szkarłatny A na piersi, ale to nie oznacza alkoholik , uzależniony lub wstydzący się – oznacza Adama. Noszę go dumnie i nieprzytomnie.
Kiedy kolega umiera z powodu samobójstwa, stajemy się źli, opłakujemy, szukamy zrozumienia i próbujemy przetworzyć śmierć. . . i dalej robimy rzeczy w taki sam sposób, w jaki zawsze mamy, oczekując różnych rezultatów – jednej definicji szaleństwa. Czas na zmianę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Indiana University School of Medicine i Riley Hospital for Children w Indianapolis.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (6)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (38)
[przypisy: endometrioza a rak, dom starcow, cyjanokobalamina ]
[podobne: choroba co to jest, ropowica ręki, czynnik wzrostu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: choroba co to jest czynnik wzrostu ropowica ręki