Choroba sierpowatokrwinkowa – historia postępu i zagrożenia ad

Wraz z wojną z rakiem Nixon nalegał na przesłanie o zdrowiu , że drugą celowaną chorobą dla skoncentrowanych badań powinna być anemia sierpowata. . . . To smutny i haniebny fakt, że przyczyny tej choroby zostały w dużej mierze zaniedbane w naszej historii. Nie możemy przepisać tego zapisu zaniedbania, ale możemy go odwrócić. W 1972 r. Prezydent podpisał ustawę o kontroli niedokrwistości sierpowatych komórek. Od tego czasu wiele interwencji sierpowatych zostało okrzykniętych przełomami; niektórzy spełnili obietnicę, niektórzy nie spełnili nadziei i szumu, a inni wywołali nowe kontrowersje. Nadzieja na to, że mocznik byłby odrażającym czynnikiem, który od dawna obiecała biologia molekularna, załamał się wraz z uznaniem jego toksycznych skutków; agresywne doradztwo dla par o cechach sierpowatych, aby uniknąć sytuacji, w której dzieci padłyby ofiarą oskarżenia o ludobójstwo na tle rasowym. Pauling przyczynił się do kontrowersji, sugerując, że powinno być wytatuowane na czole każdej młodej osoby symbol pokazujący posiadanie genu sierpowatokomórkowego lub jakiegokolwiek innego podobnego genu. . . [ponieważ] jeśli to zostało zrobione, dwoje młodych ludzi. . . rozpoznają tę sytuację od pierwszego wejrzenia i nie będą się zakochiwać w sobie nawzajem. 4 Nawet obietnica Nixona o finansowaniu okazała się podziałem, kiedy stało się jasne, że bez środków kongresowych pieniądze na inicjatywę musiałyby pochodzić z innych krajów. budżet Narodowego Instytutu Zdrowia. Jeden z naukowców, Alfred Kraus, stwierdził, że choroba sercowo-naczyniowa, która straciła fundusze w ramach umowy, nigdy się nie przebiła . Wnikliwy redaktor, William Hines, widział zmianę jako cyniczny przykład okradzenia Petera, by zapłacić Paulowi za korzyść Dicka.
Zwiększenie średniej długości życia osób z sierpowatą chorobą, 1910-2000. Nawet gdy te kontrowersje dotyczące terapii, zapobiegania i finansowania rozszerzały się, antybiotyki powoli i dramatycznie poprawiały oczekiwaną długość życia pacjentów z niedokrwistością sierpowatokrwinkową (patrz wykres). Ponadto pojawienie się Medicaid w połowie lat sześćdziesiątych oznaczało, że zapłata za usługi opieki zdrowotnej była już dostępna dla milionów Amerykanów, którzy wcześniej nie mogli sobie na to pozwolić; ale program stał się punktem zapalnym dla bitew nad ograniczaniem kosztów na frustrującą przewlekłą chorobę dziecięcą.
W ciągu ostatnich 30 lat żaden obszar terapii sierpowatych nie był bardziej kontrowersyjny i denerwujący niż opieka nad bólem, ze względu na wszechobecne bitwy o kontrolę nad potencjalnie uzależniającymi lekami. Wśród narodowej wojny z narkotykami , ulga od nawracających bolesnych kryzysów sierpowatych komórek od dawna zależy od wspierających, ufnych lekarzy. Ale podejście medyczne do leczenia bólu jest bardzo różne. Jako, że Kraus, który mieszkał w Memphis, zauważył: Chicago [lekarze] mogli zrobić to inaczej, niż tutaj. Wiem, że ludzie z Oakland nie zgadzają się z tym, co robimy. Są bardzo silni w zarządzaniu kryzysami za pomocą środków przeciwbólowych, opiatów i innych substancji. Czują, że jesteśmy traktowani. Nie dajemy tego; jesteśmy zbyt wystraszeni. Diggs ostrzegł w 1968 roku: Narkotyki powinny być używane oszczędnie, aby uniknąć uzależnienia. Lecznicze osądy dotyczące bólu sierpowatego nadal kształtowane są przez te społeczne względy.
W latach 80. powszechnie wiadomo, że osoby cierpiące na niedokrwistość sierpowatokrwienną (szczególnie te, które szukają opieki w miejskich oddziałach ratunkowych) były stygmatyzowane jako osoby poszukujące narkotyków.
[hasła pokrewne: cyjanokobalamina, pirymetamina, cyklopiroksolamina ]
[hasła pokrewne: przychodnia diabetologiczna, dyżury aptek malbork, dialab wyniki ]
[więcej w: nanogen, bromazepam, nutraceutyki ]
[przypisy: chloramfenikol, suprasorb, drzwi mroźnicze ]
[podobne: bromazepam, dentofobia, Follixin ]
[podobne: promazyna, Kre Alkalyn, gabloty wewnętrzne ]
[przypisy: magnesy ferrytowe, chirurgiczne usuwanie ósemek, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]
[patrz też: pręty mosiężne, dentysta gliwice, magnesy ferrytowe ]
[patrz też: donepezil, anastrozol, cyklopiroksolamina ]
[przypisy: alprazolam, hurtownia torebek, celiprolol ]
[przypisy: niacynamid, aluminium 7075, oprogramowanie stomatologiczne ]
[podobne: anakinra, bramki rozsuwane, anatomia palpacyjna ]
[patrz też: kostka brukowa libet, nanogen, budezonid ]
[patrz też: inhibitor korozji, wdrożenia magento, celiprolol ]
[patrz też: disulfiram, Falvit, pokrowce antyroztoczowe ]
[przypisy: przeszczep chondrocytów, Leukocyturia, dzianina dresówka ]
[podobne: Follixin, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, bisoprolol ]
[hasła pokrewne: prometazyna, cilostazol, hurtownia tapicerska ]
[przypisy: Fordanserki, dekstran, blinatumomab ]
[więcej w: wzorcowanie mierników, Twardzina, dentysta gliwice ]
[przypisy: hologramy els, nutrend, zabezpieczenie wykopu ]
[hasła pokrewne: lekarstwo w zębie leczenie kanałowe, dawca komórek macierzystych na czym polega, ropowica palca ]

Tags: , ,

No Responses to “Choroba sierpowatokrwinkowa – historia postępu i zagrożenia ad”

 1. Necromancer says:

  wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

 2. Justyna says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odtrucie po alkoholu[...]

 3. Inga says:

  byłam u dermatolożki

 4. Washer says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: badania kierowców[...]

 5. Nina says:

  Boli mnie ciągle brzuch

 6. Bartosz says:

  Article marked with the noticed of: białko[...]

 7. Flakes says:

  A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

Powiązane tematy z artykułem: dawca komórek macierzystych na czym polega lekarstwo w zębie leczenie kanałowe ropowica palca