Kwas retinowy i trójtlenek arsenu na ostrą białaczkę promielocytową AD 2

Synergia trójtlenku arsenu i ATRA, która wiąże się z resztą RARA PML-RARA, została wykazana zarówno na poziomie biologicznym, jak i klinicznym.17-21 Trójtlenek arsenu z ATRA lub bez niej okazał się bardzo skuteczny w pilotażowych badaniach z udziałem pacjentów z nowo zdiagnozowanym APL.22-25. Badania te wykazały również zmniejszoną toksyczność hematologiczną w porównaniu z ATRA i chemioterapią. Jednak badania wykorzystujące takie podejścia oparte na arsenach polegały głównie na ocenach jednoośrodkowych z względnie ograniczoną obserwacją. Ponadto wyniki były znacznie gorsze u pacjentów z chorobą wysokiego ryzyka, powszechnie definiowanych jako osoby z początkową liczbą białych krwinek większą niż 10 × 109 na litr.26
W tym badaniu z randomizacją porównaliśmy skuteczność i toksyczność standardowej ATRA z chemioterapią z ATRA i trójtlenek arsenu u pacjentów ze świeżo zdiagnozowanym APL o niskim lub średnim poziomie ryzyka.
Metody
Kryteria kwalifikacji
Kwalifikujący się pacjenci byli w wieku od 18 do 71 lat ze świeżo zdiagnozowanym APL sklasyfikowanym jako ryzyko niskiego do średniego (liczba białych krwinek w momencie rozpoznania, .10 × 109 na litr). Początkową rekrutację i randomizację przeprowadzono wyłącznie na podstawie cech morfologicznych.27 Potwierdzenie genetycznej diagnozy wymagało późniejszej kwalifikacji i zostało przeprowadzone przez laboratoria referencyjne. Diagnozę genetyczną można ustalić poprzez wykrycie genu fuzyjnego PML-RARA za pomocą testu odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR), 28,29 demonstracji translokacji t (15; 17) za pomocą konwencjonalne kariotypowanie lub fluorescencyjna hybrydyzacja in situ (FISH), 30 lub dowody na mikroskopowy wzór PML z zastosowaniem pośredniego testu immunofluorescencyjnego.31 Inne kryteria włączenia to wynik oceny funkcjonowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynoszący 2 lub skala od 0 do 5, z mniejszymi liczbami wskazującymi lepszy stan wydajności), poziom kreatyniny 3,0 mg na decylitr lub mniej (.265 .mol na litr), a poziom bilirubiny 3,0 mg na decylitr lub mniej (.51 .mol na litr ). Pisemną świadomą zgodę uzyskano od wszystkich pacjentów przed rozpoczęciem badania.
W sumie 40 ośrodków z Gruppo Italiano Malattie Ematologiche dell Adulto (GIMEMA) i 27 ośrodków z niemiecko-austriackiej grupy ostrej białaczki szpikowej i białaczki w badaniu wzięło udział w badaniu, rejestrując przynajmniej jednego pacjenta. Instytucjonalna komisja rewizyjna w każdym centrum uczestniczącym dokonała przeglądu i zatwierdziła badanie. Badanie przeprowadzono zgodnie z Deklaracją Helsińską.
Grupy projektowania i leczenia
Rycina 1. Rycina 1. Grupy leczenia W grupie chemioterapii all-trans retinowej (ATRA) schemat chemioterapii był następujący: idarubicyna (IDA) w dawce 12 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała na dzień na dni 2, 4, 6 i 8 fazy indukcji; IDA w dawce 5 mg na metr kwadratowy dziennie w dniach od do 4 pierwszego cyklu terapii konsolidacyjnej; mitoksantron (MTZ) w dawce 10 mg na metr kwadratowy na dzień w dniach od do 5 drugiego cyklu terapii konsolidacyjnej; IDA w dawce 12 mg na metr kwadratowy na dzień pierwszego dnia trzeciego cyklu terapii konsolidacyjnej; i metotreksat domięśniowy lub doustny (MTX) w dawce 15 mg na metr kwadratowy na tydzień i doustna 6-merkaptopuryna (6-MP) w dawce 50 mg na metr kwadratowy na dzień, na przemian z ATRA w dawce 45 mg na metr kwadratowy dziennie, przez 15 dni co 3 miesiące przez 2 lata
[przypisy: laryngolog wrocław, blachodachówki gontopodobne, endometrioza a rak ]
[więcej w: choroba co to jest, ropowica ręki, czynnik wzrostu ]
[więcej w: blinatumomab, Corsodyl, Upadłość transgraniczna ]
[przypisy: magnesy ferrytowe, amlodypina, dentysta gliwice ]
[podobne: ksantoproteinowa, disulfiram, cyklopiroksolamina ]
[więcej w: cyklopiroksolamina, spreżyny talerzowe, transkrypcje nagrań ]
[podobne: inhibitor korozji, bimatoprost, triamcynolon ]
[podobne: agaricus, cyprofloksacyna, pirymetamina ]
[przypisy: aprepitant, dekspantenol, bifidobacterium ]
[hasła pokrewne: cyjanokobalamina, bramki rozsuwane, cefepim ]
[więcej w: firma zbrojarska, kostka brukowa libet, szamba betonowe bielsko biała ]
[patrz też: dentysta olsztyn, wiązar dachowy, węże do piaskowania ]
[więcej w: zabezpieczenie wykopu, kotwy do drzwi, obróbka strumieniowo ścierna ]
[patrz też: difenhydramina, Kre Alkalyn, tribusteron ]
[przypisy: hostessy fordanserki, giętarka do profili, amyloza ]
[patrz też: alprazolam, budezonid, klimakterium ]
[więcej w: Paletyzatory, wyposażenie stajni, Corsodyl ]
[hasła pokrewne: Nonacne, Kre Alkalyn, wiercenie w żelbecie ]
[więcej w: gablota ogłoszeniowa, alemtuzumab, transkrypcje nagrań ]
[więcej w: wyposażenie stajni, Falvit, kursy fizjoterapia ]
[hasła pokrewne: bramki rozsuwane, hericium, ekrany bezszwowe ]
[hasła pokrewne: ksantoproteinowa, terg allegro, dehydratacja krążków międzykręgowych ]

Tags: , ,

No Responses to “Kwas retinowy i trójtlenek arsenu na ostrą białaczkę promielocytową AD 2”

  1. Easy Sweep says:

    Zasłyszane z SOR jednego z dużych miast Polski

  2. Oliwier says:

    Article marked with the noticed of: terapia cranio sacralna kurs[...]

  3. Swerve says:

    siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych

Powiązane tematy z artykułem: dehydratacja krążków międzykręgowych ksantoproteinowa terg allegro