Obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy z margaryną sitostanol-ester w łagodniejszej populacji hipercholesterolemicznej ad 5

Korelacja zmian całkowitego stężenia cholesterolu z tymi w stężeniu Campesterolu po spożyciu 2,6 g margaryny z sitostanolu-estrów dziennie przez sześć miesięcy (r = 0,57, p <0,001). Aby przeliczyć wartości dla cholesterolu na milimole na litr, pomnóż przez 0,026. Margaryna z sitostanolem znacznie zmniejszyła stężenie campesterolu w surowicy. W związku z tym po sześciu miesiącach wartość ta spadła o 36,5 procent w stosunku do poziomu pre-sitostanolu o 694 . 41 .g na decylitr (18,6 . 1,1 .mol na litr) do 399 . 19 .g na decylitr (10,7 . 0,5 .mol na litr). W grupie kontrolnej margaryny odpowiednia zmiana wyniosła +2,0 procent. Różnica w zmianach między dwiema grupami była istotna (P <0,001). Im wyższe stężenie campesterolu w surowicy, tym wyższe stężenie kampesterolu w presektostolu (r = -0,47, P <0,001) i większe obniżenie całkowitego stężenia cholesterolu (r = 0,57, P <0,001), ponieważ pokazano na rycinie 2. Podstawowe stężenie campesterolu było istotnie związane z wartościami cholesterolu w surowicy (r = 0,27, p <0,01). Współczynnik korelacji relacji między zmianą stosunku campesterolu do cholesterolu a zmianą stężenia cholesterolu w surowicy wynosił 0,55 (p <0,001).
Dyskusja
Margaryna wzmocniona estrem sitostanolu zmniejszyła stężenia cholesterolu całkowitego i LDL w surowicy o około 10 do 14 procent u osób z łagodną hipercholesterolemią w naszej losowo wybranej próbce populacyjnej. W porównaniach testu smaku można było odróżnić podstawioną margarynę, która zastąpiła prawie jedną piątą spożywanego dziennego tłuszczu, z margaryny bez estru sitostanolu, ale uczestnicy nie mogli zdecydować, który z tych dwóch smakował lepiej. Wskaźnik rezygnacji był niewielki (8 procent) i był podobny we wszystkich grupach.
Spadek stężenia cholesterolu całkowitego wystąpił głównie w ciągu pierwszych trzech miesięcy, ale nawet po trzech miesiącach wartości wykazywały tendencję spadkową (ryc. 1) przy ciągłym przyjmowaniu sitostanolu do diety. W związku z tym wcześniejsze badania wstępne, które były prowadzone przez okres do sześciu tygodni, mogły być zbyt krótkie, aby wykazać całkowity spadek wartości cholesterolu całkowitego.11-14 Pomimo stwierdzenia, że tendencje spadkowe między 6 a 12 miesiącem w sumie i Stężenia cholesterolu LDL w grupie spożywającej 2,6 g sitostanolu nieznacznie, ale znacznie różniły się od rosnących trendów w grupie spożywającej 1,8 g, z praktycznego punktu widzenia dwie dawki dawały podobne działanie obniżające poziom cholesterolu. Według badań epidemiologicznych 14-procentowe zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL w surowicy zmniejszyłoby częstość występowania choroby wieńcowej o około jedną trzecią.
Campesterol jest dietetycznym sterolem roślinnym, który nie jest syntetyzowany w organizmie i jest wchłaniany w tak niewielkim stopniu, że jego stężenie w surowicy jest mniejsze niż procent wartości cholesterolu1. Mierzono stężenie kampesterolu w surowicy, ponieważ odzwierciedla ono wchłanianie cholesterolu w jelitach. ludzie.1,17 Zatem im niższa jest wartość campesterolu, tym niższy jest procent wchłoniętego cholesterolu w jelitach.
Znaczny spadek wartości kampesterolu o 36 procent podczas okresu badania wskazuje, że ester sitostanolu zmniejsza wchłanianie cholesterolu przez jelita
[przypisy: olx gorzów, olx oferty pracy gorzow wlkp, boston terrier olx ]

Tags: , ,

No Responses to “Obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy z margaryną sitostanol-ester w łagodniejszej populacji hipercholesterolemicznej ad 5”

 1. Elena says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: tampony[...]

 2. Pinball Wizard says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

 3. Matylda says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychoterapia Mokotów[...]

 4. Kitchen says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 5. Electric Player says:

  [..] Odniesienie w tekscie do usg żył[...]

 6. Antoni says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

Powiązane tematy z artykułem: boston terrier olx olx gorzów olx oferty pracy gorzow wlkp