Opiekuj się wrażliwymi a gotówką dla potężnych – Trumps Pick for HHS

Przedstawiciel Tom Price z Georgii, chirurg ortopeda, będzie nominowany przez prezydenta elekta Donalda Trumpa na sekretarza ds. Zdrowia i usług ludzkich (HHS). W 63-letniej historii Departamentu HHS i jego poprzednika, Departamentu Zdrowia, Edukacji i Opieki Społecznej, tylko dwie poprzednie sekretarze byli lekarzami. Otis Bowen, drugi sekretarz HHS prezydenta Ronalda Reagana, opracował pierwszą poważną ekspansję Medicare, propagował badania porównawcze skuteczności, a wraz z chirurgiem generałem C. Everettem Koopem prowadził walkę z HIV-AIDS.1 Louis Sullivan, sekretarz HHS pod przewodnictwem George a HW Bush, koncentrując swoją uwagę na opiece nad zagrożonymi populacjami, prowadził kampanię przeciwko używaniu tytoniu, poprowadził opracowywanie federalnie sponsorowanych wytycznych klinicznych, 2 i wprowadził plan ubezpieczenia zdrowotnego prezydenta Busha, który obejmował dochodowy podatek podatkowy3 i system korekty ryzyka. W swojej pracy w HHS obaj mężczyźni, służąc w administracji republikańskiej, czerpali z długiej tradycji lekarzy jako zwolennicy najsłabszych, obrońców zdrowia publicznego i entuzjastycznych zwolenników naukowych podejść do opieki klinicznej. Tom Price reprezentuje inną tradycję. Podkreśla on wyraźnie, jak ważne jest, aby nasz system opieki zdrowotnej był bardziej elastyczny i bardziej przystępny cenowo, aby sprostać potrzebom pacjentów Ameryki i osób, które się nimi opiekują 4. Ale w porównaniu z działaniami jego poprzedników, dokumentacja Price a wykazuje mniejszą troskę o chorych , ubogich i zdrowia publicznego oraz znacznie większej troski o ekonomiczny dobrobyt ich opiekunów.
Cena sponsorowała ustawodawstwo, które wspiera bardziej dostępne pociski przeciwpancerne i przeciwstawia się przepisom dotyczącym cygar, a on zagłosował przeciwko regulacji tytoniu jako narkotyku. Jego głosowanie pokazuje długotrwały sprzeciw wobec polityki mającej na celu poprawę dostępu do opieki dla najbardziej bezbronnych Amerykanów. W latach 2007-2008, podczas prezydentury George a W. Busha, był jednym z zaledwie 47 przedstawicieli, którzy głosowali przeciwko Ustawie Parment Domenici-Wellstone Mental Health Parity i Addiction Equity Act, która poprawiła ochronę psychiczną w prywatnych planach ubezpieczeniowych. Głosował również przeciwko finansowaniu walki z AIDS, malarią i gruźlicą; przeciwko rozszerzeniu państwowego programu ubezpieczenia zdrowotnego dzieci; oraz na rzecz umożliwienia szpitalom odwracania się od Medicaid i Medicare pacjentów, którzy szukają opieki nieopłacalnej, gdyby nie mogli sobie pozwolić na kopie pieniędzy.
Cena sprzyja przekształceniu Medicare w system wsparcia premium i zmianie struktury Medicaid na grant blokowy – opcje polityczne, które przenoszą ryzyko finansowe z rządu federalnego na podatne społeczności. Sprzeciwił się też ponownemu zezwoleniu na ustawę o przemocy wobec kobiet i głosował przeciwko ustawom zakazującym dyskryminacji zawodowej wobec lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) oraz przeciwko egzekwowaniu prawa przeciwko przestępstwom na tle nienawiści wobec LGBT. Opowiada się za zmianą Konstytucji, aby zakazać małżeństw homoseksualnych.
Ponadto był niespójny we wspieraniu inwestycji w naukę biomedyczną. Nie zgadza się z badaniami nad komórkami macierzystymi i głosował przeciwko rozszerzeniu budżetu Narodowego Instytutu Zdrowia i przeciwko niedawno przyjętej ustawie o kuracjach w XXI wieku, pokazując szczególną animusię w stosunku do Księżycowego Moona.
Cena była również krzykliwym przeciwnikiem ustawy Affordable Care Act (ACA) i liderem ruchu odłóż i zastąp
[przypisy: tomografia komputerowa zatok warszawa, dom starcow, turnus odchudzający ]
[hasła pokrewne: okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę, co brać po kreatynie ]
[więcej w: agencja hostess, magnesy ferrytowe, dzianina dresówka ]
[więcej w: lewomepromazyna, wzorcowanie mierników, probolan ]
[podobne: blinatumomab, sonoline, prometazyna ]
[patrz też: Mimośród, Kruszenie betonu, asumin ]
[hasła pokrewne: dabrafenib, dentysta bielsko biała, belimumab ]
[patrz też: wieszaki na medale, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Paletyzatory ]
[więcej w: alemtuzumab, nutraceutyki, nutrend ]
[podobne: implanty zielona góra, difenhydramina, Twardzina ]
[podobne: namiot magazynowy, drzwi wewnętrzne DRE, dronedaron ]
[przypisy: aflibercept, certolizumab, diklofenak ]
[przypisy: bimatoprost, prometazyna, bombki styropianowe ]
[więcej w: adapalen, transkrypcje nagrań, dentysta olsztyn ]
[hasła pokrewne: Nonacne, triamcynolon, dentofobia ]
[hasła pokrewne: podesty magazynowe, Mimośród, Paletyzatory ]
[hasła pokrewne: certolizumab, oprogramowanie stomatologiczne, Upadłość transgraniczna ]
[podobne: gabloty informacyjne, gablota ogłoszeniowa, dabrafenib ]
[patrz też: fitamina, reaktory chemiczne, disulfiram ]
[więcej w: gruz kruszony, citalopram, giętarka do profili ]
[patrz też: kołki sprężyste, kabiny toaletowe, leczenie kanałowe pod mikroskopem ]
[podobne: próba ksantoproteinowa, dawca krwi przywileje, gumki loom bands allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Opiekuj się wrażliwymi a gotówką dla potężnych – Trumps Pick for HHS”

 1. Midnight Rider says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

 2. Mercury Reborn says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rehabilitacja[...]

 3. Hubert says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

 4. Natasza says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: sposoby na zagęszczenie włosów[...]

 5. Stacker of Wheat says:

  sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

Powiązane tematy z artykułem: dawca krwi przywileje gumki loom bands allegro próba ksantoproteinowa