Recenzja płyty i lekarz w średnim wieku ad

Wyobrażamy sobie jego córkę, żyjącą kilka godzin, martwiąc się o niego. Ale potem pacjent wychodzi z biura, a my idziemy dalej. Kiedy osoba w roli pacjenta jest bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny, to inna historia. Kiedy hipotetyczne przypadki kojarzą się z ciotkami i wujkami, dziadkami, starymi przyjaciółmi, nowszymi przyjaciółmi, a nawet dziećmi znajomych, opinia zarządu staje się prawdziwa. Bardzo prawdziwe.
Pytanie o diagnozę u pacjenta z bólami głowy i zmianami polepszającymi pierścień w MRI mózgu wywołało wspomnienia glioblastomy mojej siostry: bolesny dół lęku i niepewności, który zamieszkał w moim sercu i jelitach, szczególnie gdy czekaliśmy na wyniki testu; strach, który wyrył jej twarz (i zacisnął mi gardło), kiedy chemia była opóźniona, ponieważ liczba białych krwinek była zbyt niska; płytkie oddychanie, które rozpaczliwie starałem się stłumić, gdy pojawił się nowy objaw, więc mogłem zapewnić ją i siebie, że wszystko będzie w porządku. Pytanie o pacjenta z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i 2 tygodniami krwawej biegunki przywodziło na myśl mojego żywego kuzyna z Kalifornii, obciążonego upartym bólem, biegunką i niepokojem. Dla niej spontaniczność nie była opcją; każda wycieczka, każdy spacer po mieście wymagał wcześniejszej przemyślenia – czy w pobliżu była łazienka publiczna.
Dziesięć i dwadzieścia lat temu przeglądałem książki z recenzjami, które w najmniejszym stopniu rozpraszały mnie emocje. Teraz moje serce jest delikatniejsze, marmurkowe z żywym doświadczeniem. Wiek średni to najlepszy okres w tym trudnym zawodach, ponieważ jesteśmy wystarczająco dorośli, aby cierpieć sami lub być świadkami cierpienia ludzi, których kochamy, a jednocześnie wystarczająco młodych, aby mieć możliwość spłacenia tej podwyższonej wrażliwości.
Wiek średni może obudzić coś w rodzaju współczucia, ale to coś więcej. Niemieckie słowo mitgefühl z uczuciem łączy się ze współczuciem, współczuciem i współczuciem; przedrostek mit lub z ukazuje wspólność, akompaniament, to, co psychiatra Christine Montross nazywa przebywaniem z pacjentami. W średnim wieku uczucie to może wzmocnić naszą zdolność do bycia tam, do bycia z naszymi pacjentami, ponieważ moglibyśmy być tam sami lub gdzieś na tyle blisko, abyśmy mogli odnosić się. Wyobrażając sobie lekarza, który chciałbym mieć w obliczu poważnej choroby, wolałbym jednego z kilkoma zmarszczkami i większą rezerwą przeżytych doświadczeń.
Zwolniło to moje tempo, oczywiście, wyobrażając sobie, co nie było zawarte w prostych prezentacjach przypadków recenzowania: zniewagi chorób, cierpienia, małe i duże, przemijające i wieczne. Wieczory przy kuchennym stole, zastanawiające się nad opisami spraw, czasami czułem falę smutku płynącą przez moją klatkę piersiową i od czasu do czasu głośno westchnęłam, że moje nastoletnie dzieciaki z niepokojem odrywają wzrok od pracy domowej. Kiedy zdali sobie sprawę, że źródłem tego westchnięcia był hipotetyczny przypadek przeglądu, wzruszyli ramionami i wrócili do swojej pracy.
Niewiele wiedzieli o niespodziewanych korzyściach płynących z nauki na egzaminie z 20-letniego okresu pobytu: mitgefühl aplenty, walidacja świadectwa (i przestrzegania) bólu bliskich mi osób, a z perspektywy średniego wieku komfort br /> Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Wewnętrznej i Programu Humanistycznego w Medycynie, Yale School of Medicine, New Haven, CT.

Materiał uzupełniający
[podobne: pirymetamina, endometrioza w bliźnie po cesarce operacja, alemtuzumab ]
[przypisy: pediatra na telefon katowice, laryngolog bez skierowania, antybiotyki spis alfabetyczny ]
[hasła pokrewne: cyklopiroksolamina, Opalescence, bezdechy nocne leczenie ]
[więcej w: nutraceutyki, co brać po kreatynie, Leukocyturia ]
[przypisy: reaktory chemiczne, drzwi mroźnicze, bortezomib ]
[patrz też: monoderma, deska tarasowa modrzew syberyjski, kursy fizjoterapia ]
[patrz też: gabloty muzealne, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, pręty mosiężne ]
[patrz też: utylizacja eternitu, bromazepam, srebro lokacyjne ]
[przypisy: ambroksol, anatomia palpacyjna, dentysta Lublin ]
[podobne: chirurgiczne usuwanie ósemek, niacynamid, Follixin ]
[hasła pokrewne: bimatoprost, obróbka miedzi, dienogest ]
[przypisy: Leukocyturia, anastrozol, belimumab ]
[hasła pokrewne: bromazepam, dentysta olsztyn, dienogest ]
[patrz też: Fitolizyna, kursy fizjoterapia, certolizumab ]
[więcej w: wbijanie pali, kursy fizjoterapia, utylizacja eternitu ]
[podobne: cilostazol, donepezil, Upadłość transgraniczna ]
[podobne: difenhydramina, propolis, bramki rozsuwane ]
[hasła pokrewne: anakinra, busulfan, alprazolam ]
[więcej w: dekstrometorfan, bisoprolol, flexagen ]
[przypisy: dentysta Lublin, Enterol, znany lekarz umów wizytę ]
[więcej w: pręty mosiężne, alprazolam, Twardzina ]
[patrz też: znany lekarz umów wizytę, co brać po kreatynie, czym się różni osa od pszczoły ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: co brać po kreatynie czym się różni osa od pszczoły znany lekarz umów wizytę