Śmiertelność długoterminowa po badaniu przesiewowym w kierunku raka jelita grubego AD 7

Można się spodziewać, że zmniejszenie śmiertelności z powodu raka okrężnicy i odbytnicy z powodu wczesnego wykrycia raka będzie widoczne w ciągu pierwszych 8 do 10 lat, a następnie zmniejszy się. Jednak długoterminowe zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita grubego o 33% odnotowane po 13 i 18 latach obserwacji i utrzymujące się w obecnych badaniach jest zgodne z efektem usuwania gruczolaków, które przeszłyby do raka i śmierci. Ponad dwie trzecie uczestników badania (71%) zmarło, a ta duża liczba zgonów pozwoliła nam zbadać wpływ badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego na śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny. Mimo to nie zaobserwowaliśmy żadnych redukcji ani tendencji w zmniejszaniu śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny pomiędzy grupami przesiewowymi a grupą kontrolną. Nasze 95-procentowe przedziały ufności wykluczają 1,5% redukcję śmiertelności ogólnej z badań przesiewowych. Jednak zaobserwowane przez nas zmniejszenie umieralności na raka jelita grubego o 32% odpowiada jedynie zmniejszeniu o 0,9% śmiertelności z wszystkich przyczyn.
Nie zaobserwowaliśmy korzyści z badań przesiewowych z kałem okulistycznym dla kobiet w wieku poniżej 60 lat, ale nie zaobserwowaliśmy również istotnej interakcji między badaniami przesiewowymi a wiekiem wśród kobiet. Zmniejszona korzyść dla młodszych kobiet jest możliwa i może odzwierciedlać różnice w częstości występowania zaawansowanej neoplazji i umieralności z powodu raka okrężnicy u mężczyzn i kobiet. Współczynniki skumulowanej częstości występowania u kobiet są znacznie niższe niż u mężczyzn. Regula i wsp.21 stwierdzili mniejszą częstość występowania zaawansowanej neoplazji u kobiet niż u mężczyzn, a liczba potrzebna do wykonania badań przesiewowych u kobiet w wieku od 60 do 66 lat była podobna jak u mężczyzn w wieku od 50 do 54 lat. Brenner i wsp.22 wykorzystali dane dotyczące wieku i płci w rejestrach Surveillance, Epidemiology i End Results dla lat 2000-2003 w celu obliczenia 10-letnich skumulowanych wskaźników zachorowalności na raka okrężnicy i odbytu u mężczyzn i kobiet w każdym roku życia od 50 do 75 lat. Naukowcy odkryli, że dziesięcioletnie skumulowane wskaźniki zachorowalności u mężczyzn w wieku 50, 55 i 60 lat są zbliżone do odsetka kobiet w wieku od 4 do 6 lat. Ponadto, kobiety mogą nie czerpać takich samych korzyści z badań przesiewowych z kałem, takich jak mężczyźni, ponieważ kobiety mogą mieć proporcjonalnie więcej gruczolaków i raka jelita grubego w bliższej okolicy okrężnicy.23-25. Mogą istnieć istotne różnice w podstawowych ścieżkach biologicznych dla kobiet , w tym bezszypułkowy ząbkowany szlak gruczolaka. Wreszcie, zaobserwowane różnice między płciami mogą odzwierciedlać niższą przynależność do badania krwi utajonej w kale i kolonoskopii wśród kobiet niż wśród mężczyzn, chociaż, jak wcześniej stwierdzono, 26 zgodność z badaniem przesiewowym różniła się w zależności od wieku, ale nie płci.
Zaktualizowane wyniki badania klinicznego okulistycznego krwi w Nottingham6 wykazały brak istotnej interakcji między zmniejszeniem śmiertelności z powodu raka okrężnicy i odbytu a wiekiem lub płcią, chociaż szacunki dotyczące względnego ryzyka u uczestników w wieku 60 lat lub starszych (ryzyko względne, 0,87 [95] % CI, 0,79 do 0,97]) są niższe niż dla osób w wieku poniżej 60 lat (ryzyko względne, 0,96 [95% CI, 0,85 do 1,10])
[hasła pokrewne: badanie nietolerancji pokarmowej, turnus odchudzający, alemtuzumab ]
[patrz też: okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę, co brać po kreatynie ]
[podobne: agencja hostess, magnesy ferrytowe, dzianina dresówka ]
[hasła pokrewne: lewomepromazyna, wzorcowanie mierników, probolan ]
[przypisy: blinatumomab, sonoline, prometazyna ]
[więcej w: Mimośród, Kruszenie betonu, asumin ]
[przypisy: dabrafenib, dentysta bielsko biała, belimumab ]
[przypisy: wieszaki na medale, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, Paletyzatory ]
[więcej w: alemtuzumab, nutraceutyki, nutrend ]
[patrz też: implanty zielona góra, difenhydramina, Twardzina ]
[patrz też: namiot magazynowy, drzwi wewnętrzne DRE, dronedaron ]
[patrz też: aflibercept, certolizumab, diklofenak ]
[więcej w: bimatoprost, prometazyna, bombki styropianowe ]
[patrz też: adapalen, transkrypcje nagrań, dentysta olsztyn ]
[przypisy: Nonacne, triamcynolon, dentofobia ]
[podobne: podesty magazynowe, Mimośród, Paletyzatory ]
[podobne: certolizumab, oprogramowanie stomatologiczne, Upadłość transgraniczna ]
[więcej w: gabloty informacyjne, gablota ogłoszeniowa, dabrafenib ]
[więcej w: fitamina, reaktory chemiczne, disulfiram ]
[przypisy: gruz kruszony, citalopram, giętarka do profili ]
[patrz też: kołki sprężyste, kabiny toaletowe, leczenie kanałowe pod mikroskopem ]
[hasła pokrewne: próba ksantoproteinowa, dawca krwi przywileje, gumki loom bands allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmiertelność długoterminowa po badaniu przesiewowym w kierunku raka jelita grubego AD 7”

 1. Lord Pistachio says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 2. Karina says:

  [..] Cytowany fragment: hurtownia włosów naturalnych katowice[...]

 3. Emil says:

  ja proponuje udać się do dobrego endokrynologa

 4. Karolina says:

  [..] Cytowany fragment: suplementy dla kobiet[...]

 5. Onion King says:

  Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

Powiązane tematy z artykułem: dawca krwi przywileje gumki loom bands allegro próba ksantoproteinowa