Znieczulenie i rozwój mózgu – konsekwencje ostrzeżenia FDA ad

Ostatecznie nie wydano wówczas żadnego zalecenia. W świetle tego wniosku, zapewnienie o pojedynczym narażeniu na znieczulenie, nieuchronne zgłaszanie dodatkowych danych dotyczących wielokrotnych ekspozycji u małych dzieci, brak jakichkolwiek danych dotyczących negatywnych skutków narażenia człowieka na znieczulenie płodu oraz brak nowych kłopotliwych danych, ostrzeżenie FDA i jego czas zaskoczyły klinicystów i badaczy w terenie. Ostrzeżenie wzbudzi obawy i pytania wśród praktyków, kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci – pytania, na które nie ma obecnie jasnych odpowiedzi. Zmieni to również praktykę lekarską dla wielu z szacowanych 1,5 miliona do 2 milionów dzieci w wieku poniżej 3 lat, które corocznie poddawane są znieczuleniu w Stanach Zjednoczonych.
W Texas Children s Hospital, w którym znieczulenie jest podawane w ponad 43 000 przypadków każdego roku, około 13 000 z tych przypadków dotyczy pacjentów w wieku poniżej 3 lat, a około 1300 z nich poddawanych znieczuleniu trwa dłużej niż 3 godziny; dwie trzecie tych przypadków długotrwałego znieczulenia dotyczy zabiegów związanych z wrodzoną wadą serca. Zasadniczo wszystkie te przedłużone procedury dotyczą poważnych lub zagrażających życiu stanów wrodzonych, dla których nie ma alternatywnych metod leczenia i dla których leczenie nie może być opóźnione, dopóki pacjent nie osiągnie 3 lat. Około 1400 pacjentów w Texas Children s Hospital, którzy mają mniej niż 3 lata, przechodzi co najmniej dwa zabiegi wymagające znieczulenia ogólnego w każdym roku, a 2000 poddaje się sedacji lub znieczuleniu w badaniach obrazowania rezonansu magnetycznego. Po naradzie liderów w zakresie anestezjologii, chirurgii i zarządzania ryzykiem w szpitalu szpital zmienił praktykę w odpowiedzi na ostrzeżenie FDA. Samo ostrzeżenie FDA zostanie przedyskutowane przed operacją z rodzicami wszystkich dzieci w wieku poniżej 3 lat, które otrzymywałyby znieczulenie. Szpital przyjął zalecenie ostrzegania, że wśród rodziców, chirurgów i innych lekarzy i anestezjologów odbywa się dyskusja na temat czasu znieczulenia, planu wielokrotnego znieczulenia ogólnego w przypadku wielu zabiegów i możliwości opóźnienia zabiegu aż do 3. wiek; materiały edukacyjne dla rodziców będą również obejmowały te tematy.
Nie ma alternatywy dla tych ogólnych leków znieczulających dla dzieci w wieku poniżej 3 lat, chociaż w rzadkich przypadkach można wykonać zabieg dolnej części jamy brzusznej lub kończyn dolnych w znieczuleniu rdzeniowym u młodych niemowląt. Jedynymi innymi lekami stosowanymi klinicznie do sedacji i znieczulenia, które nie powodują neurodegeneracji w modelach zwierzęcych są deksmedetomidyna i opioidy, ale środki te nie są wystarczające do ogólnego znieczulenia i same w sobie nie stanowią realnej opcji. Trwają badania z udziałem tych środków, ale ostateczne wyniki nie będą dostępne od kilku lat.
Wskazane procedury u kobiet w ciąży i małych dzieci, które można bezpiecznie opóźnić, należą do rzadkości. Dopóki nie pojawią się nowe informacje z dobrze zaprojektowanych badań klinicznych, obawiamy się, że ostrzeżenie FDA spowoduje opóźnienia w niezbędnych procedurach chirurgicznych i diagnostycznych, które wymagają znieczulenia, co skutkuje niekorzystnymi wynikami dla pacjentów
[podobne: medycyna estetyczna ursynów, leki nadcisnieniowe wykaz, usuwanie roztoczy ]
[więcej w: ropowica palca, lekarstwo w zębie leczenie kanałowe, stomatolog na nfz kraków ]
[podobne: bruksizm, designerskie wieszaki, stomatolog opole ]
[podobne: pirymetamina, anakinra, cyprofloksacyna ]
[hasła pokrewne: ekrany bezszwowe, flexagen, inhibitor korozji ]
[przypisy: utylizacja eternitu, cyjanokobalamina, kasetony świetlne ]
[przypisy: lewomepromazyna, transkrypcje nagrań, łokieć golfisty ]
[więcej w: argol, słupki odgradzające, Azeloglicyna ]
[hasła pokrewne: Kre Alkalyn, ekrany bezszwowe, propolis ]
[patrz też: dienogest, propolis, Białkomocz ]
[patrz też: aluminium 6082, hologramy na legitymację studencką, Oporniki granitowe ]
[więcej w: hericium, Corsodyl, aprepitant ]
[hasła pokrewne: polcortolon, przeciski pod drogami, niacynamid ]
[patrz też: blachodachówki gontopodobne, Twardzina, dzianina dresówka ]
[patrz też: wiązar dachowy, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, niacynamid ]
[podobne: implanty zębów Kraków, dabrafenib, cyklopiroksolamina ]
[hasła pokrewne: disulfiram, fitamina, dzianina dresówka ]
[przypisy: Oporniki granitowe, ekrany bezszwowe, sonoline ]
[patrz też: dekspantenol, żeliwo szare, Mimośród ]
[przypisy: bisoprolol, Oporniki granitowe, agencja hostess ]
[więcej w: triamcynolon, donepezil, sprzątanie hal magazynowych ]
[patrz też: dehydratacja krążków międzykręgowych leczenie, szynkowar allegro, olx gorzów ]

Tags: , ,

No Responses to “Znieczulenie i rozwój mózgu – konsekwencje ostrzeżenia FDA ad”

 1. Liliana says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: błędy medyczne odszkodowania[...]

 2. Borys says:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

 3. Spider Fuji says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: olejek kokosowy[...]

 4. Sofa King says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

Powiązane tematy z artykułem: dehydratacja krążków międzykręgowych leczenie olx gorzów szynkowar allegro